Szkoła jest jednostką podległą Gminy Dąbrówka

"Największym zwycięstwem jest to,
które odnosimy nad nami samymi."

- Tadeusz Kościuszko -

Dane teleadresowe

Publiczne Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce zostało włączone z dniem 1 września 2017 r. w strukturę ośmioklasowej Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce

ul. Kościuszki 20a, 05-252 Dąbrówka
tel: (29) 757-81-52
e-mail: gimnazjum@dabrowka.net.pl
www: http://www.gimnazjum.dabrowka.net.pl

Dyrektor: Stanisław Wójcik
Kontakt: dyrektor@spwd.dabrowka.net.pl
tel. 29 757-81-52 wew. 12 lub 29 757-80-13

Wicedyrektor szkoły: Joanna Jackowska
Kontakt: wicedyrektor@spwd.dabrowka.net.pl
tel. 29 757-87-64

  • Foto 1
  • Foto 2
  • Foto 3
  • Foto 4
  • Foto 5
  • Foto 6
  • Foto 7
  • Foto 8

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

(Zam: 31.05.2019 r., godz. 17.12)
27 maja odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych pod patronatem Wójta Gminy Dąbrówka - pana Radosława Korzeniewskiego.
27 maja odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych pod patronatem Wójta Gminy Dąbrówka - pana Radosława Korzeniewskiego. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych, zachęcenie uczniów do samodzielnego poszukiwania informacji w różnorodnych źródłach, kształcenie umiejętności pracy w grupie oraz stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji.
W konkursie brały udział trzyosobowe drużyny z naszej szkoły oraz ze szkół we Wszeborach i Józefowie w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej (IV-VI) oraz starszej (VII-GIM).Dwa miesiące przed konkursem uczniowie dostali do przygotowania 18 tematów do przygotowania z zakresu historii, geografii, literatury, sportu, obyczajów krajów anglojęzycznych. W tym czasie intensywnie przygotowywali się do konkursu pod okiem opiekunów. Rywalizacja była bardzo wyrównana i zacięta.
Zwycięzcami konkursu w kategorii młodszej zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im.C.K.Norwida w Dąbrówce: Anna Kaszuba, Piotr Kryśkiewicz i Aleksander Szymański. Drugie miejsce zajęli również uczniowie naszej szkoły: Maciej Adamowicz, Szymon Mróz, Gabriela Młynarska. Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Wszebor: Aleksandra Matuszewska, Gabriela Mędrzycka, Milena Żmijewska a czwarte miejsce z Jóźefowa.
Zwycięzcami konkursu w kategorii starszej również zostali uczniowie ze szkoły w Dąbrówce: Łukasz Kaszuba, Zuzanna Głażewska, Patryk Kujawski. Drugie miejsce też zajęli uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Mróz, Anna Zielińska, Bartosz Adamowicz. Trzecie miejsce zdobyła drużyna ze Wszebor: Szymon Jusiński, Marcin Grzymała i Gabriela Rzępołuch. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele planują kolejną edycję konkursu za rok.
Ogromne podziękowania należą się wójtowi naszej gminy Radosławowi Korzeniewskiemu i jego zastępczyni pani Dorocie Wróbel za wspieranie całego projektu ufundowanie cennych nagród oraz obecność na konkursie.
Podziękowania za wkład w merytoryczne przygotowanie do konkursu chcielibyśmy też złożyć zarówno nauczycielom jak i uczniom wszystkich wymienionych szkół. Liczymy na dalszą współpracę.


Zapraszamy do obejrzenia Galerii Foto

Statystyka strony

Strona oglądana: 1201 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Tomasz Rurarz, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Tomasz Rurarz, data: 31.05.2019 r., godz. 17.12
Ostatnia aktualizacja:Tomasz Rurarz, data: 03.06.2019 r., godz. 07.57
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
03.06.2019 r., godz. 07.57Tomasz RurarzEdycja strony
31.05.2019 r., godz. 17.12Tomasz RurarzDodanie strony

Copyright

© 2010 -2013 Publiczne Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce
Zawartość merytoryczna: Publiczne Gimnazjum im. T. Kościuszki w Dąbrówce, e-mail: gimnazjum@dabrowka.net.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 marca 2011 r.