Sylwester Bednarek

Odwiedził naszą szkołę 6 maja 2010 r.
Spotkanie z lekkoatletą Sylwestrem Bednarkiem

Już po raz drugi w murach Publicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki
w Dąbrówce mieliśmy okazję gościć wybitnego sportowca. Również tym razem inicjatorem spotkania był Andrzej Rębowski, prezes Klubu 2012 i Olimpijczyka w Wyszkowie.
W czwartek 6 maja przyjechał do nas wspaniały lekkoatleta, skoczek wzwyż, Sylwester Bednarek. W imieniu władz samorządowych gości powitała Helena Karczmarczyk – Sekretarz Gminy Dąbrówka, a w imieniu społeczności szkolnej –Tomasz Rurarz – dyrektor gimnazjum. Spotkanie poprowadził w komentatorskim stylu sam pan Andrzej Rębowski. Na początku uczniowie zapalili symboliczny znicz olimpijski i został odśpiewany polski hymn.
Pan Rębowski przybliżył nam karierę sportową młodego, bo zaledwie dwudziestojednoletniego, Sylwestra Bednarka. Najwięcej miejsca poświęcił jego rekordowemu skokowi na wysokość 2m 32cm, dzięki któremu skoczek zdobył w 2009 roku brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Berlinie. Aby uzmysłowić wszystkim jaka to wysokość, na sali rozciągnięta została linka. Oj, musieliśmy stanąć na palcach i podnieść wysoko ręce, aby jej dotknąć. Ale przy wzroście mistrza – 196 cm, przeskoczyć taką wysokość to oczywiście nic trudnego.
Ciekawym momentem spotkania był wywiad ze skoczkiem, przeprowadzony przez reporterów szkolnej gazetki „Gimpress” - Paulinę Urbaniak i Kamila Jarkę. Z wywiadu dowiedzieliśmy się, że pan Sylwester bardzo lubi jeździć na deskorolce, na treningach biega i podnosi całkiem spore ciężary, w swojej sportowej karierze najwięcej zawdzięcza trenerowi Lechowi Karkowiakowi, odznaczenie Złoty Krzyż Zasługi najbardziej cieszy jego rodziców i dziadka, a w swoim sportowym życiu oczywiście pragnie zdobyć medal olimpijski.
Uczniowie przygotowali także dla gościa niespodziankę. Wykonali piękną
i patriotyczną, doskonale pasującą do okoliczności piosenkę Marka Grechuty pt. „Ojczyzna”.
Ostatnim punktem spotkania były zdjęcia z mistrzem i oczywiście autografy, które rozdawał w bibliotece szkolnej, a ustawiła się po nie bardzo długa kolejka.
Dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejnych, wspaniałych sportowców.

A oto krótka informacja na temat naszego gościa.

Sylwester Bednarek urodził się 28 kwietnia 1989 w Głownie, niedaleko Łodzi. Zawodnik klubu RKS Łódź. 2 września 2009 odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi. W Plebiscycie Przeglądu Sportowego został wybrany odkryciem roku 2009 w polskim sporcie.

Osiągnięcia:
• 2005 – czwarte miejsca podczas mistrzostw świata juniorów młodszych – Marrakesz (2,16),
• 2006 – czwarte miejsce w mistrzostwach świata juniorów – Pekin (2,23),
• 2006 – rekord Polski juniorów młodszych – Warszawa (2,26),
• 2007 – szóste miejsce w mistrzostwach Europy juniorów – Hengelo (2,21),
• 2008 – drugie miejsce na mistrzostwach świata juniorów – Bydgoszcz (2,24),
• 2009 – złoty medal na halowych mistrzostwach Polski seniorów – Spała (2,22).
• 2009 – pierwsze miejsce na młodzieżowych mistrzostwach Europy – Kowno (2,28),
• sierpień 2009 – trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Berlinie (2,32), podium podzielił z Niemcem Raúlem Spankiem.

Udział wzięła i opisała Iwona Bulik

ikonaikonaikonaikona

Strona oglądana: 1948 razy.

Wytworzył:Ewa Rurarz, data: 29.06.2011 r., godz. 17.12
Wprowadził:Redaktorzy strony, data: 29.06.2011 r., godz. 17.12