Szkoła jest jednostką podległą Gminy Dąbrówka

"Największym zwycięstwem jest to,
które odnosimy nad nami samymi."

- Tadeusz Kościuszko -

Dane teleadresowe

Publiczne Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce zostało włączone z dniem 1 września 2017 r. w strukturę ośmioklasowej Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce

ul. Kościuszki 20a, 05-252 Dąbrówka
tel: (29) 757-81-52
e-mail: gimnazjum@dabrowka.net.pl
www: http://www.gimnazjum.dabrowka.net.pl

Dyrektor: Stanisław Wójcik
Kontakt: dyrektor@spwd.dabrowka.net.pl
tel. 29 757-81-52 wew. 12 lub 29 757-80-13

Wicedyrektor szkoły: Joanna Jackowska
Kontakt: wicedyrektor@spwd.dabrowka.net.pl
tel. 29 757-87-64

  • Foto 1
  • Foto 2
  • Foto 3
  • Foto 4
  • Foto 5
  • Foto 6
  • Foto 7
  • Foto 8

Abp Sławoj Leszek Głódź

Odwiedził naszą szkołę 4 września 2006 r.
Odwiedził naszą szkołę 4 września 2006 z okazji Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2006/2007. Odprawił Mszę Św. w intencji wszystkich rozpoczynających naukę i wziął udział w uroczystości odbywającej się na sali gimnastycznej szkoły.

Sławoj Leszek Głódź (ur. 13 sierpnia 1945 w Bobrówce) – polski biskup rzymskokatolicki, generał dywizji, biskup polowy Wojska Polskiego w latach 1991–2004, biskup diecezjalny warszawsko-praski w latach 2004–2008, arcybiskup metropolita gdański od 2008.
Od 1964 studiował w białostockim Seminarium Duchownym. Święcenia kapłańskie otrzymał 14 czerwca 1970 z rąk bp. Henryka Gulbinowicza, administratora apostolskiego w Białymstoku. Po święceniach pracował duszpastersko w Szudziałowie na Białostocczyźnie i w Paryżu wśród Polonii. Studia kanoniczne odbył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Doktoryzował się w Rzymie w zakresie prawa kanonicznego Katolickich Kościołów Wschodnich.
W okresie od marca do grudnia 1980 był pracownikiem nadzwyczajnym Synodu Biskupów w Rzymie. Następnie pracował w Kurii Arcybiskupiej i Sądzie Arcybiskupim w Białymstoku. Jednocześnie był dyrektorem studium katechetycznego. W 1981 był kapelanem „Solidarności” Regionu Białystok.
We wrześniu 1981 rozpoczął pracę w Watykanie, w Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich, gdzie prowadził sekcję Kościoła obrządku bizantyjsko-ukraińskiego oraz sekcję Kościoła na Białorusi obrządku bizantyjsko-ruteńskiego.
8 września 1984 otrzymał godność Prałata Jego Świątobliwości.
21 stycznia 1991 został mianowany biskupem polowym Wojska Polskiego, otrzymał jednocześnie tytularną stolicę biskupią Bettonium. 23 lutego 1991 przyjął sakrę biskupią z rąk prymasa Józefa Glempa. W 1993 mianowany został generałem dywizji. W 1994 brał udział w tzw. obiedzie drawskim. Ze stolicy tytularnej Bettonium zrezygnował w 1998.
W trakcie swej posługi ustanowił dwa wyróżnienia Ordynariatu Polowego WP:
Uchwałą Konferencji Episkopatu Polski na 313 Zebraniu Plenarnym w Łowiczu 22 czerwca 2001 został mianowany krajowym duszpasterzem kombatantów.
29 listopada 2001 Konferencja Episkopatu Polski na Zebraniu Plenarnym na Jasnej Górze wybrała go na Przewodniczącego Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski, natomiast 320 Zebranie Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze 28 listopada 2002 powołało go do Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.
Konferencja Episkopatu Polski podczas 322. Zebrania Plenarnego w dniu 30 kwietnia 2003 roku – działając jako fundator Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – podjęła uchwalę o powołaniu go w skład Rady tej fundacji na okres 3 lat, poczynając od dnia 10 maja 2003.
17 lipca 2004 został podniesiony do godności arcybiskupa, a w sierpniu 2004 mianowany biskupem diecezjalnym warszawsko-praskim. Ingres w nowej stolicy biskupiej odbył 2 października 2004.
Do 9 maja 2005 był delegatem Konferencji Episkopatu Polski do opieki duszpasterskiej nad harcerstwem.
Arcybiskup metropolita gdański (18 czerwca 2009).
17 kwietnia 2008 papież Benedykt XVI mianował go arcybiskupem metropolitą gdańskim. Urząd objął podczas uroczystego ingresu 26 kwietnia 2008. Nominacja ta wzbudziła duże kontrowersje wśród pomorskich polityków i intelektualistów. Jedną z osób otwarcie wypowiadających się przeciwko niej był Lech Wałęsa. 29 czerwca 2008 Sławoj Leszek Głódź otrzymał z rąk papieża paliusz metropolitalny.
Jest członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Stoi również na czele Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, a także Zespołu ds. Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja. Od 14 marca 2007 jest współprzewodniczącym Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu.

ikonaikona

Statystyka strony

Strona oglądana: 2488 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Ewa Rurarz, data: 02.05.2011 r., godz. 19.48
Wprowadził:Redaktorzy strony, data: 02.05.2011 r., godz. 19.50
Ostatnia aktualizacja:Redaktorzy strony, data: 15.05.2011 r., godz. 18.16
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
15.05.2011 r., godz. 18.16Redaktorzy stronyEdycja strony
04.05.2011 r., godz. 15.09Redaktorzy stronyEdycja strony
04.05.2011 r., godz. 15.09Redaktorzy stronyEdycja strony
04.05.2011 r., godz. 15.08Redaktorzy stronyEdycja strony
02.05.2011 r., godz. 19.50Redaktorzy stronyDodanie strony

Copyright

© 2010 -2013 Publiczne Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce
Zawartość merytoryczna: Publiczne Gimnazjum im. T. Kościuszki w Dąbrówce, e-mail: gimnazjum@dabrowka.net.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 marca 2011 r.