Dorota Anna Świeniewicz

Odwiedziła naszą szkołę 5 marca 2014r.
Dnia 5 marca naszą szkołę odwiedziła sławna siatkarka - pani Dorota Anna Świeniewicz, dwukrotna mistrzyni Europy, która w reprezentacji Polski rozegrała 325 meczów.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.00 na hali sportowej. Na początku w krótkiej prezentacji została nam przybliżona historia kariery pani Świeniewicz. Następnie razem z Marcinem w ramach wywiadu zadaliśmy byłej siatkarce parę pytań. Odpowiedzi były ciekawe i wyczerpujące. Mogliśmy też obejrzeć kilka z ogromnej kolekcji medali, które pani Dorota Świeniewicz przywiozła ze sobą. Na koniec zostały wręczone kwiaty od uczniów i upominek od wójta naszej gminy – p. Tadeusza Bulika. Po udzieleniu wywiadu każdy miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia z naszym gościem oraz uzyskania autografu. Na koniec wybrani uczniowie mieli okazję wziąć udział w treningu prowadzonym przez panią Świeniewicz.

Myślę, że przy okazji tych odwiedzin skorzystali nie tylko sportowcy. Nasz gość udowodnił nam, że do uprawiania sportu czasem nie są potrzebne bardzo dobre warunki fizyczne, ale samozaparcie i uparte dążenie do celu. Ci zainteresowani sportem natomiast dowiedzieli się, jak ciężkie mogą być treningi, podczas których pani Dorota wyłoniła jedną z naszych uczennic, która wyróżniła się swoimi umiejętnościami. Tą uczennicą była Anna Marchewka z kl. IIa. W ramach nagrody otrzymała koszulkę Reprezentacji Polski. Gratulujemy Anka!

Miejmy nadzieję, że pani Świeniewicz lub inni wybitni sportowcy odwiedzą jeszcze nie raz naszą szkołę.

Klaudia Matuszewska 3c

Wytworzył:Szymon Pszczółkowski, data: 13.04.2014 r., godz. 18.05