Szkoła jest jednostką podległą Gminy Dąbrówka

"Największym zwycięstwem jest to,
które odnosimy nad nami samymi."

- Tadeusz Kościuszko -

Dane teleadresowe

Publiczne Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce zostało włączone z dniem 1 września 2017 r. w strukturę ośmioklasowej Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce

ul. Kościuszki 20a, 05-252 Dąbrówka
tel: (29) 757-81-52
e-mail: gimnazjum@dabrowka.net.pl
www: http://www.gimnazjum.dabrowka.net.pl

Dyrektor: Stanisław Wójcik
Kontakt: dyrektor@spwd.dabrowka.net.pl
tel. 29 757-81-52 wew. 12 lub 29 757-80-13

Wicedyrektor szkoły: Joanna Jackowska
Kontakt: wicedyrektor@spwd.dabrowka.net.pl
tel. 29 757-87-64

  • Foto 1
  • Foto 2
  • Foto 3
  • Foto 4
  • Foto 5
  • Foto 6
  • Foto 7
  • Foto 8

Lekcja w kinie - kolejna odsłona

(Zam: 25.09.2017 r., godz. 16.17)
W czwartek 21.09.2017 r. klasy drugie oraz trzecie wraz z opiekunami: p. Dorotą Rurarz, p. Iwoną Bulik, p. Emilią Rasińską oraz p. Hanną Królik wzięły udział w kolejnej lekcji filmowej w kinie KULTURA w Wołominie.
W czwartek 21.09.2017 r. klasy drugie oraz trzecie wraz z opiekunami: p. Dorotą Rurarz, p. Iwoną Bulik, p. Emilią Rasińską oraz p. Hanną Królik wzięły udział w kolejnej lekcji filmowej w kinie KULTURA w Wołominie. Jej temat brzmiał: ,,Jak oni to zrobili? Czyli o efektach specjalnych".
Wysłuchaliśmy wielu ciekawych informacji o wszelkich trikach stosowanych w filmach. Dowiedzieliśmy się też wiele o powodach, dla których są one stosowane. Poznaliśmy takie pojęcia jak: domalówka (czyli technika, w której wykonuje się malowidło na szkle zamiast urządzać całą scenografię, a jedynie kilku prawdziwych aktorów nanosi się na tło za pomocą komputera), animatronika (pewne postacie - potwory lub zwierzęta - zastępowane są tak zwanymi animatronikami, czyli specjalnie skonstruowanymi robotami, na które nakłada się skórę lub sierść, by imitowały jakieś zwierzę lub innego stwora) i wiele innych, których nie zdradzę. Niech żałują ci, których z nami nie było!
Po lekcji został nam wyświetlony film w reżyserii Mariusza Paleja, pt. ,,Za niebieskimi drzwiami". Powiązany on jest z fundacją Ewy Błaszczyk, która działa na rzecz dzieci pogrążonych w śpiączce. Film opowiada o Łukaszu, zwykłym chłopcu, który wraz ze swoją mamą wyjeżdża na wakacje. Niestety podczas podróży ma miejsce wypadek samochodowy. Chłopiec trafia do szpitala z licznymi obrażeniami, a jego mama zapada w śpiączkę. Jakiś czas po wyjściu ze szpitalu chłopca odnajduje pewna kobieta, która podaje się za jego ciotkę. Zabiera Łukasza do swojego domu i mówi, że od tej pory chłopak będzie mieszkał wraz z nią. Z początku chłopiec protestuje, ale po jakimś czasie zbliża się do cioci. Pewnego dnia, kiedy przebywa w starym pokoju matki, przez przypadek odkrywa wejście do tajemniczego świata. Wejście, które wiodło przez niebieskie drzwi...
Ta wycieczka bardzo spodobała się nie tylko mnie, ale i wszystkim jej uczestnikom. Szczególnie przypadła nam do gustu lekcja o efektach specjalnych. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Mam szczerą nadzieję, że jeszcze pojedziemy na wycieczkę do kina KULTURA w Wołominie, by nauczyć się i wysłuchać wielu ciekawych rzeczy.

Zuza Młynarczyk (IIIA)

Statystyka strony

Strona oglądana: 261 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Tomasz Rurarz, data: 25.09.2017 r., godz. 16.17
Wprowadził:Adam Podemski, data: 25.09.2017 r., godz. 16.17
Ostatnia aktualizacja:Adam Podemski, data: 25.09.2017 r., godz. 16.17
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
25.09.2017 r., godz. 16.17Adam PodemskiDodanie strony

Copyright

© 2010 -2013 Publiczne Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce
Zawartość merytoryczna: Publiczne Gimnazjum im. T. Kościuszki w Dąbrówce, e-mail: gimnazjum@dabrowka.net.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 marca 2011 r.